Narodowe Czytanie w ZST. W roli Zbyszko Dulskiego – Starosta Artur Pizoń, w roli Meli – Dyrektor Iwona Pająk

„Moralność pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej to już dziesiąta odsłona Narodowego Czytania. W jubileuszowej edycji, w Zespole Szkół Technicznych, w rolę trzpiota i lekkoducha Zbyszko Dulskiego wcielił się Artur Pizoń – Starosta Janowski, a w rolę Meli – Iwona Pająk – Dyrektor szkoły.

– W ten sposób zachęcamy młodych ludzi do czytania. Ja sam będę częściej zaglądał do książek, ale o innej tematyce – zaznacza Starosta.

Swoje role, całkiem dobrze, odegrali też uczniowie i nauczyciele. Na twarzach uczestników widoczne było skupienie i zaangażowanie. Przekazali emocje, które  odpowiadały czytanym fragmentom.

Tekst; foto: Łucja Matysiak