Nowe fundusze z przeznaczeniem na inwestycje w Powiecie Janowskim

Wczoraj późnym popołudniem na sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Janowie Lubelskim, miało miejsce małe jednakże jakże ważne dla nas wydarzenie. W ramach Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych – edycja szósta – PGR, Powiat Janowski otrzymał 4 165 000,00 zł na modernizację budynku internatu Zespół Szkół Technicznych w Janowie Lubelskim. Podczas briefingu prasowego, symbolicznego przekazania promesy dokonał w imieniu Wicepremiera Jarosława Kaczyńskiego Pan Michał Moskal. Jak podkreślił Starosta Janowski Artur Pizoń, modernizacja budynku internatu to wielka sprawa dla uczniów w nim zamieszkujących, otrzymają Oni do swojej dyspozycji nie tylko nowe pokoje, ale w pełni przystosowany i nowoczesny obiekt zapewniający im standard mieszkania na miarę XXI wieku.

– Nasz Powiat pięknie się rozwija. To już kolejna bardzo potrzebna inwestycja w ostatnim czasie, tym razem w jakże bliską mi edukację. – Nawiązał Wicestarosta Michał Komacki

W spotkaniu uczestniczył również Przewodniczący Rady Powiatu Sławomir Dworak.

Promesy otrzymały również:

Na ręce Burmistrza Krzysztofa Kołtysia i Zastępcy Burmistrza Czesława Krzysztonia Gmina Janów Lubelski z przeznaczeniem na:

Budowę hali sportowej wraz z zapleczem przy Szkole Podstawowej w Białej Drugiej w Gminie Janów Lubelski, na kwotę 2 703 500,00 zł,

Przystosowanie pomieszczeń Ośrodka Pomocy Społecznej wraz z zagospodarowaniem terenu pod potrzeby seniorów, na kwotę 970 200,00 zł

oraz Gmina Potok Wielki na ręce Wójta Leszka Nosala z przeznaczeniem na:

Budowę sali wystawienniczo-konferencyjnej wraz z wyposażeniem w miejscowości Potok Wielki-II etap, na kwotę 1 960 000,00 zł.

Tekst; foto: Tomasz Krzysztoń