Obchody Światowego Dnia Świadomości Autyzmu 2024

Aharon samotnie wychowuje autystycznego syna Uriego. Żyją we dwóch, zanurzeni we własnej codziennej rutynie, tak bardzo różniącej się od świata, jaki znamy. Gdy Uri staje się pełnoletni i decyzją matki ma zamieszkać w specjalistycznym domu opieki ojciec nie akceptuje tego rozwiązania. W drodze do placówki podejmuje decyzję o wspólnej ucieczce. OTO MY to opowieść o jednoczesnym dorastaniu ojca i syna, dojrzewaniu do zmian, o lęku przed rozstaniem oraz bezgranicznej i bezinteresownej miłości.

Chwytający za serce, pogodny, czuły i zaskakujący film wielokrotnie nagradzanego izraelskiego reżysera Nira Bergmana obejrzeli uczniowie szkół średnich powiatu janowskiego. Projekcja, poprzedzona omówieniem zagadnienia autyzmu odbyła się w ramach obchodów Światowego Dnia Świadomości Autyzmu 2024. Organizatorem wydarzenia był Ośrodek Rewalidacyjno- Wychowawczy w Janowie Lubelskim.
Podziękowania dla Nadleśnictwa Janów Lubelski- sponsora wydarzenia oraz Janowskiego Ośrodka Kultury za pomoc w realizacji projekcji filmu.

tekst: Elżbieta Czajka- nauczyciel OR-W foto: Łukasz Wesołowski- nauczyciel OR-W