OSP Rataj Ordynacki. Odznaczenia, sztandar i Centrum Aktywności Lokalnej –  fotogaleria

Ponad 2 mln zł kosztowała budowa Centrum Aktywności Lokalnej w Rataju Ordynackim w gminie Godziszów (1,9 mln zł stanowią środki unijne). W nowym budynku swoją siedzibę mają miejscowi strażacy ochotnicy. Jest też biblioteka. Są łazienki, sala bankietowa, pomieszczenia socjalno – gospodarcze, zaplecze kuchenne, sala narad i garaże. W budynku zmieści się cały sprzęt ratowniczo – gaśniczy.

Oficjalnie, budynek oddano do użytku w niedzielę, 26 czerwca. Budynek i nadany jednostce sztandar poświęcił ks. proboszcz Waldemar Olech.

Podczas uroczystości, kilkudziesięciu strażaków z gminy Godziszów uhonorowano medalami, odznakami i dyplomami uznania.

Uroczystość poprzedziła msza święta.

Tekst; foto: Alina Boś