Rajd rowerowy „Tour de Lubelskie” – 3 lipca w Janowie Lubelskim

Serdecznie zapraszamy na rajd rowerowy Tour de Lubelskie już 3 lipca w Janowie Lubelskim.

Zapisy w dniu rajdu od godziny 9:00, jak również pod numerem telefonu 15 8725 457 od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 15:00.

Uczestnicy na starcie rajdu otrzymują pakiet startowy – liczba pakietów ograniczona, decyduje kolejność zapisu.

Trzy trasy do wyboru- wszystkie przebiegają przez lasy janowskie:

1. Trasa krótka –spokojna (rodzinna) o długości około 25 km, nawierzchnia utwardzona: asfaltowo-szutrowa.

Przebieg trasy: (start) Ośrodek Edukacji Ekologicznej – Kruczek – Szklarnia – Porytowe Wzgórze – Ośrodek Edukacji Ekologicznej (meta).

2. Trasa średnia – szybka o długości około 35 km, nawierzchnia utwardzona: asfaltowo – szutrowa połączona z drogami leśnymi nieutwardzonymi.

Przebieg trasy: (start) Ośrodek Edukacji Ekologicznej – Kruczek – Szklarnia -Momoty Dolne – Momoty Górne – Porytowe Wzgórze, – Ośrodek Edukacji Ekologicznej (meta).

3. Trasa długa – techniczna i szybka o długości około 45 km, nawierzchnia mieszana: asfaltowo-szutrowa połączona z leśnymi ścieżkami piaszczystymi, dodatkowo na trasie zjazdy, podjazdy, drewniane mostki i korzenie.

Przebieg trasy: (start) – Ośrodek Edukacji Ekologicznej – Kruczek – Szklarnia – Momoty Dolne – Momoty Górne – Porytowe Wzgórze – Kruczek – Ośrodek Edukacji Ekologicznej (meta).

Uwagi:                                                                

Uczestnicy Rajdu wszystkich tras startują wspólnie o tej samej godzinie spod OEE i przemierzają trasę równym, spokojnym tempem do Szklarni, po drodze zatrzymując się na chwilę przy Kaplicy Św. Antoniego na Kruczku. W Szklarni będzie znajdował się bufet z napojami oraz drobnym poczęstunkiem. Po około 15 minutowej przerwie uczestnicy rajdu rozdzielają się i pod opieką wyznaczonych pilotów poszczególnych (trzech) tras będą pokonywać kolejne kilometry Rajdu zgodnie z opisem tras.

Meta wszystkich tras znajduje się w OEE, a zatem ponownie uczestnicy Rajdu spotkają się wspólnie na mecie, gdzie przewidziano pamiątkowe medale i poczęstunek.

Załącznik:
Regulamin rajdu – PDF

#powiatjanowski #lubelskie #lubelskiesmakujzycie #tourdelubelskie