PGE pomogła dzieciom z „Promyka” w edukacyjnym kłopocie

Czternaście sztuk sprzętu komputerowego na rzecz dzieci z Placówki Opiekuńczo – Wychowawczej „Promyk” przekazał Zarząd PGE Dystrybucja S.A. w Lublinie.

Zaczęło się od informacji, że w „Promyku” brakuje sprzętu do zdalnej nauki. Komputery nie muszą być nowe – ważne, by urządzenia były w pełni sprawne i kompletne.

I takowe się znalazły… W PGE, o czym informował Jan Frania – Wiceprezes  Zarządu. – Dzieci dostaną  dobry sprzęt, którym nie będą musiały się z nikim dzielić – oznajmił.

I nie dzielą. – Teraz, na jedno dziecko przypada jeden komputer (dzieci mamy 30) – komunikuje Lucyna Czarna – Dyrektor „Promyka”.

Oficjalnie, komputery przekazał z rana 18. czerwca w siedzibie Spółki – na ręce Wicestarosty Michała Komackiego, Andrzej Bondyra – Prezes Zarządu. Po południu, o elektronicznej darowiźnie na rzecz dzieci informował na sesji – dziękując za pomoc w edukacyjnym kłopocie obu Prezesom Spółki, Artur Pizoń – Starosta Janowski.

Oczywiście, sprzęt do „Promyka” trafił jeszcze tego samego dnia.

Tekst; foto: Alina Boś