Podpisano list intencyjny w sprawie kształcenia w Janowie pielęgniarek i pielęgniarzy

Powstaje, powstaje i powstać nie może… I tak przez lata… Mowa o szkole, kształcącej pielęgniarki. Teraz, kolejne podejście, oby skuteczne. Tym razem z udziałem Akademii Zamojskiej, która chce utworzyć w Janowie filię, kształcącą studentów pierwszego stopnia na kierunku pielęgniarstwo. Zrobiono pierwszy krok w postaci listu intencyjnego, który 4. marca – ze strony uczelni podpisał rektor dr hab. Paweł Skrzydlewski, a ze strony władz powiatowych – Artur Pizoń i Michał Komacki – Starosta i Wicestarosta Janowski. Wstępne porozumienie podpisał też Jerzy Bielecki – Poseł na Sejm RP.

Czy coś z tego wyjdzie? Miejmy nadzieję, że tak, tym bardziej, że na rynku pracy jest zapotrzebowanie i na pielęgniarki i na pielęgniarzy, również w janowskim szpitalu. Inna sprawa, że tradycje kształcenia pielęgniarek w Janowie są stare i długie i najwyższa pora doń wrócić…

Na zdjęciu (od lewej): Michał Komacki, Artur Pizoń, Paweł Skrzydlewski, Jerzy Bielecki

Alina Boś; foto; archiwum Akademii Zamojskiej