Podsumowanie Dnia Dawcy Szpiku w I LO

Trzydzieści trzy osoby zarejestrowaliśmy w środę 23 marca 2022r. w bazie potencjalnych Dawców Szpiku i Komórek Macierzystych Fundacji DKMS Polska. Cieszymy się z każdego zarejestrowanego dawcy, ponieważ każda zarejestrowana osoba to kolejna szansa na życie i zdrowie dla pacjentów chorych na nowotwory krwi, a warto pamiętać, że w Polsce białaczkę diagnozuje się co roku u 10 tys. osób. Dla wielu z nich, jedyną szansą na wyzdrowienie jest przeszczepienie szpiku od dawcy niespokrewnionego.

Decyzja o rejestracji powinna być podjęta świadomie i odpowiedzialnie, dlatego też zachęcamy wszystkich, którzy w tym roku jeszcze się wahali, do szukania informacji na temat możliwości stania się dawcą szpiku i zadawania pytań, na przykład członkom Fundacji DKMS Polska, która od 2008 r. – jako niezależna organizacja non-profit, bada i rejestruje potencjalnych dawców.

Serdecznie dziękujemy naszej absolwentce Łucji Wielebie, która – jako wolontariuszka, współpracująca z Fundacją DKMS, otoczyła naszą akcję opieką i odpowiadała na nasze pytania. Dziękuję wspaniałym wolontariuszom i wolontariuszkom z klasy 3Ap I Liceum Ogólnokształcącego im. Bohaterów Porytowego Wzgórza: Karolinie Moskowicz, Oli Lenart, Kasi Jarosz, Natalii Flis, Ani Łupinie, Uli Łacek, Kindze Kudrelik i Bartoszowi Sołtysowi. Mamy nadzieję, że udział w akcji przyniósł wam wiele satysfakcji i że zachęci was do organizowania podobnych wydarzeń w przyszłości. Dziękuję również tym, którzy podjęli decyzję o rejestracji. Kolejny raz udowadniacie, że warto włączać się w organizację Dnia Dawcy Szpiku. Widzimy się już za rok!

Tekst; foto: Magda Wójtowicz