Powiat Janowski. Cztery mln zł na rezonans magnetyczny z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych

Prawie 4 mln zł w sierpniu, ponad 3,5 mln zł w grudniu, teraz – 4 mln zł… Prawie 15,5 mln zł dofinansowania (w trzech transzach) otrzymał Powiat Janowski z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Tym razem, 4-milionowe wparcie zostanie przeznaczone na zakup rezonansu magnetycznego dla janowskiego szpitala.

Rządowe wsparcie otrzymały też trzy gminy: Batorz, Potok Wielki i Janów Lubelski.

Gmina Batorz prawie 700 tys. zł wsparcia wykorzysta na przebudowę drogi powiatowej Batorz Drugi – Wólka Batorska. Gmina Potok Wielki za 750 tys. zł zmodernizuje sieć oświetlenia ulicznego, a Gmina Janów Lubelski 1,5 mln zł przeznaczy na energooszczędne oświetlenie.

Symboliczne czeki wręczał samorządowcom Jerzy Bielecki – Poseł na Sejm RP.

Alina Boś; foto; Anna Pyć