Powiat Janowski jednym z partnerów i sponsorów grupy kolarskiej U-23 – LUBELSKIE PERŁA POLSKI

Dnia 04.02.2023 r. w Lublinie odbyła się oficjalna prezentacja składu profesjonalnej grupy kolarskiej U-23 – LUBELSKIE PERŁA POLSKI na sezon 2023. Grupa została założona przez Andrzeja Borasa – prezesa „Boras Lewart Team Lubartów” i liczy sobie dziewięciu „orlików”, tj. zawodników do 23-go roku życia. Śmiało można powiedzieć, że to jasno błyszczące gwiazdy na firmamencie młodzieżowego kolarstwa w Polsce.

Liderami zespołu mają być: Paweł Szóstka i Dominik Ratajczak – obaj doświadczeni  i utytułowani, co mamy nadzieję, przełoży się na sukces całej drużyny. Paweł w swojej karierze dwukrotnie ścigał się w zespole kontynentalnym „Wibatech” w sezonach 2020 i 2022, zajął czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej dookoła Mazowsza w 2022 roku, ponadto kończył w pierwszej dziesiątce wyścigi z cyklu Visegrad 4 Bicycle Race w Czechach oraz Polsce, a przed dwoma laty był także w top10 Mistrzostw Polski elity. Dominik zaś to aktualny mistrz świata juniorów w kolarstwie torowym, wielokrotny medalista Mistrzostw Polski.

W oficjalnej prezentacji drużyny udział wzięli: Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski,  Wicemarszałek Bartłomiej Bałaban oraz przedstawiciele partnerów i sponsorów. Powiat Janowski reprezentował Wicestarosta Janowski – Michał Komacki.

tekst: Kamila Strykowska-Momot

foto: Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego