Powiat Janowski organizatorem pierwszego Turnieju Siatkówki o Puchar Starosty Janowskiego

Dnia 12 lutego b.r. na hali sportowej przy Zespole Szkół im. W. Witosa w Janowie Lubelskim odbył się pierwszy Turniej Siatkówki o Puchar Starosty Janowskiego, zorganizowany przez Powiat Janowski. Do walki stanęło 12 drużyn z województwa lubelskiego, co przekłada się liczebnie na około 100 zawodników. W zawodach udział wzięły następujące drużyny: Amatorski Klub Sportowy Kraśnik z Kraśnika, Bajlando Group z Lublina, DwieMinutyPrzerwy z Janowa Lubelskiego, GUKS Modliborzyce z Modliborzyc, JV team z Godziszowa Drugiego, OldBoys Janów Lubelski z Janowa Lubelskiego, ORIENT ROKITNO z Rokitna, Pierun Zawisza z Lublina, RKS Rondo z Goraja, Słoneczna BB z Branewki, VOLLEYFRIENDS ze Zdziłowic oraz Yellowstone Kraśnik z Kraśnika.

W fazie grupowej rozegrano 24 mecze, w półfinałach – 2 oraz 2 mecze finałowe. W ich wyniku miejsca na podium zajęły następujące składy:

• I – Yellowstone Kraśnik z Kraśnika;
  • II – RKS Rondo z Goraja;
  • III – GUKS Modliborzyce z Modliborzyc;

Obsadę sędziowską w czasie zmagań na boisku zapewnili: Cezary Dobrowolski, Bartosz Hulak, Cezary Nafalski, Andrzej Jarosz i Joanna Sajewska.

Około godz. 8:30 Starosta Janowski – Artur Pizoń wraz z Wicestarostą Michałem Komackim i Sekretarzem Powiatu – Grzegorzem Krzysztoniem uroczyście otworzyli spotkanie i powitali wszystkich przybyłych. Następnie odbyły się zaplanowane na ten dzień rozgrywki, a w tak zwanym „międzyczasie” zawodnicy w ramach regeneracji zostali poczęstowani ciepłym posiłkiem. Już po finałach  ok. godz. 17:30 drużyna Yellowstone Kraśnik otrzymała z rąk organizatora puchar za zdobycie I miejsca; za zajęcie II i III miejsca wręczono pamiątkowe statuetki. Pozostałe zaś grupy dostały dyplomy za udział w turnieju.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i dziękujemy wszystkim składom za ogrom emocji i grę fair play. Dziękujemy także wszystkim zaangażowanym w pomoc przy przeprowadzeniu rozgrywek, w tym młodzieży z Zespołu Szkół im. W. Witosa w Janowie Lubelskim, w osobach: Breś Bartek, Baran Radek, Głaz Łukasz, Czajka Rafał.

Mamy nadzieję, do zobaczenia za rok!

Tekst: Kamila Strykowska-Momot;

foto: Anna Sosnówka