Powiat Janowski partnerem w projekcie „Lubelskie Perła Polski”

Starosta Powiatu Janowskiego Artur Pizoń oraz Wicestarosta Michał Komacki podpisali umowę z kolarskim klubem sportowym „Lubelskie Perła Polski”, dotyczącą realizacji zadania pn. „Promocja Powiatu Janowskiego poprzez sport w dyscyplinie kolarstwo”. W niniejszym spotkaniu udział wziął także Sekretarz Powiatu Grzegorz Krzysztoń.

W tym miejscu wyjaśnić należy, co kryje się pod tajemniczą nazwą „Lubelskie Perła Polski”. Jest to nowopowstała grupa kolarska dla zawodników kategorii Orlik U-23, za którą stoją działacze odpowiedzialni za inną grupę tej dziedziny sportu, a mianowicie: Boras Lewart Team Lubartów.

Niniejszy projekt zorganizowano we współpracy z Marszałkiem Województwa Lubelskiego Jarosławem Stawiarskim, wybranymi samorządami naszego województwa i sponsorami – firmami.

Nie od dziś wiadomo, że Województwo Lubelskie oferuje świetne warunki do uprawiania sportów, posiada wspaniałe zabytki, nowoczesną infrastrukturę i znakomite warunki dla inwestorów do rozwoju biznesu. Wykorzystując powyższe, projekt „Lubelskie Perła Polski” stanowi idealny środek do promocji Województwa Lubelskiego w Polsce i nie tylko, jako regionu posiadającego znakomitą ofertę turystyczną i rekreacyjną, przyjazną dla sportu i kultury fizycznej ponadto oferuje fantastyczne warunki do uprawiania kolarstwa właśnie. Ponadto realizacja zadania ma na celu dalszy ciąg odbudowy tegoż kolarstwa na lubelszczyźnie, jak również zapewnienie dalszego rozwoju zawodnikom kończącym kategorię Junior i przygotowanie ich do startów w Elicie, a także do udziału w najważniejszych imprezach U-23 w kraju i za granicą.

Powiat Janowski chętnie uczestniczy w tej inicjatywie i wspiera utalentowaną polską młodzież, która chce się rozwijać.

Tekst: Kamila Strykowska-Momot; Foto: Anna Sosnówka