Powiat Janowski. Ponad 200 tys. zł z Ministerstwa Kultury na zakup sceny plenerowej

Ponad 200 tys. zł otrzymał Powiat Janowski na zakup przenośnej sceny plenerowej, która będzie wykorzystywana podczas organizacji imprez o charakterze rozrywkowo – kulturalnym. Całkowity koszt zadania z tzw. „wkładem własnym” wnioskodawcy to ponad ćwierć miliona zł. Pieniądze pochodzą z programu „Infrastruktura Szkolnictwa Zawodowego” Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Z nabyciem sceny wiąże się zakup wyposażenia technicznego w postaci siatek maskujących, zadaszenia, agregatu prądotwórczego, schodów i barierek ochronnych. Scena będzie dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Termin realizacji zadania – koniec grudnia br.

Na zdjęciu – Brathanki” na przenośnej scenie plenerowej podczas Festiwalu Oręża Polskiego 2021

Alina Boś; foto: Anna Sosnówka