Projekt „Profesjonaliści na rynku pracy” w ZSCKR w Potoczku

Do Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Potoczku dotarła już pierwsza partia sprzętu, zakupionego w celu doposażenia warsztatów i pracowni szkolnych w ramach projektu „Profesjonaliści na rynku pracy”. Ekspres do kawy, wózek i palnik do flambirowania, zmywarka, chłodziarko-zamrażarka i naleśnikarka to część urządzeń przeznaczonych do obecnie remontowanej, drugiej w szkole, pracowni żywienia. Najnowszej klasy urządzenia posłużą uczniom, kształcącym się w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych, podczas zajęć praktycznych oraz kursów i szkoleń. Praca z wykorzystaniem dobrej jakości sprzętu ułatwia zdobywanie umiejętności zawodowych i zdawanie egzaminów.

Realizowany w ZS CKR w Potoczku projekt w ramach Działania 12.4 Kształcenie Zawodowe dofinansowany z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego jest kolejnym przedsięwzięciem, mającym na celu zwiększenie efektywności kształcenia zawodowego uczniów oraz szans na zatrudnienie. Oprócz zakupów, związanych z kształceniem praktycznym, zakłada szereg dodatkowych kursów i szkoleń dla młodzieży oraz staże zawodowe u pracodawców.

D. Florczak; foto: J. Wielgus