Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg. Umowy na modernizację ul. Bohaterów Porytowego Wzgórza i drogi powiatowej na trasie Stara Wieś – Stawce – Zdziłowice podpisane

Drogi powiatowe, rok w rok oddawane do użytku, a kolejne „w drodze” – dwie umowy na modernizację lokalnej infrastruktury drogowej w powiecie janowskim podpisał dzisiaj Lech Sprawka – Wojewoda Lubelski ze Starostą Janowskim – Arturem Pizoniem, Wicestarostą – Michałem Komackim i Skarbnik Powiatu Barbarą Fuszarą.

Pieniądze pochodzą z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Dofinansowanie w wysokości ponad 8,5 mln zł zostanie wykorzystane na przebudowę ponad 1,5-kilometrowego odcinka drogi powiatowej na ulicy Bohaterów Porytowego Wzgórza w Janowie Lubelskim (od CPN-u do mostu na Białce) i 7,6- kilometrowego odcinka drogi powiatowej na trasie Stara Wieś – Stawce – Zdziłowice (od CPN-u w Batorzu do remizy strażackiej w Stawcach).

Kilka milionów zł trafi też niebawem na przebudowę 5,5-kilometrowego odcinka drogi powiatowej na trasie Modliborzyce – Gwizdów. Co prawda, wniosek jest na 7. miejscu listy rezerwowej, ale z zapewnień Sprawki wynika, że wszystkie powiatowe inwestycje drogowe z listy rezerwowej wsparcie z Funduszu otrzymają.

– To bardzo dobra wiadomość dla mieszkańców gminy Modliborzyce, tym bardziej, że na realizację inwestycji otrzymaliśmy dofinansowanie w maksymalnej wysokości – aż 80 procent kosztów realizacji zadania! Ogółem, na trzy zadania drogowe do budżetu powiatu janowskiego wpłynie prawie 11 mln zł z budżetu państwa. To są bardzo duże pieniądze, za co – w imieniu Zarządu Powiatu, dziękuję Premierowi Mateuszowi Morawickiemu oraz Posłowi Jerzemu Bieleckiemu, który od lat wspiera różnego rodzaju inicjatywy z naszego terenu, również drogowe – mówi Michał Komacki – Wicestarosta Janowski.

Inwestycje – z ramienia Powiatu Janowskiego, poprowadzi Zarząd Dróg Powiatowych. Oczywiście, w kosztach zadania (tzw. wkład własny) partycypuje Powiat Janowski oraz odpowiednio gminy Batorz, Janów Lubelski i Modliborzyce.

Alina Boś; foto: nadesłano