Przetarg rozstrzygnięty, umowa podpisana. Niebawem, ruszą prace przy przebudowie ostatniego odcinka drogi powiatowej w kierunku Porytowego Wzgórza

Droga powiatowa w kierunku Porytowego Wzgórza… Lada dzień skończą się prace przy przebudowie fragmentu drogi od CPN-u do mostu, a zaczną na najbardziej zniszczonym odcinku od ronda do CPN-u. Inwestycję charakteryzuje szybkie tempo prac ze względu na czas. Zadanie wykona Konsorcjum Firm: Lider Konsorcjum – PBI Infrastruktura SA. Kraśnik i Partner Konsorcjum – PBI WMP Sp. z o.o. Sandomierz. Umowę z wykonawcą podpisano dzisiaj.

– Oczywiście, będą utrudnienia w ruchu, ale – znając kierowców, zniosą to ze spokojem, wiedząc, że po zakończeniu prac będą mieli doskonałej nawierzchni drogę, a nie dziury, koleiny i zapadnięte studzienki kanalizacyjne, z którymi zmagali się lata długie – informuje Artur Pizoń – Starosta Janowski.

Termin oddania drogi do użytku zaplanowano na grudzień br. Tym sposobem, jeszcze w tym roku będzie można pojechać „skompletowaną” drogą od ronda w kierunku Momot aż po Szewce. Ostatni, brakujący element „układanki” od ronda do CPN-u uzupełni ponad 20-kilometrowy ciąg dobrej drogi powiatowej, na której będzie można przyspieszyć, oczywiście, poza terenem zabudowanym.

Ostatni etap drogowej przebudowy pochłonie przeszło 3,7 mln zł, z czego ponad 2,1 mln zł stanowi dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, reszta to wkład własny Powiatu Janowskiego i gminy Janów Lubelski (obie strony dołożą po 796 tys. zł).

Na zdjęciu, podczas podpisania umowy (od lewej); dolny rząd: Witold Kuźnicki – Dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych, Artur Pizoń – Starosta Janowski, Mieczysław Wilk – Prezes Konsorcjum Firm PBI, Jerzy Bielecki – Poseł na Sejm RP; górny rząd: Władysław Sowa – Członek Zarządu Powiatu, Grzegorz Rachwał – Kierownik Wydziału Inwestycji i Nadzoru w ZDP, Członkowie Zarządu Powiatu: Zenon Zyśko, Michał Komacki – Wicestarosta, Józef Wieleba

Tekst; foto: Alina Boś