Ranking inwestycyjny „Wspólnoty”. Powiat Janowski w krajowej czołówce

Trzecie miejsce Powiatu Janowskiego w krajowym rankingu inwestycyjnym – najwyższe spośród wszystkich powiatów województwa lubelskiego… „Wspólnota”, będąca pismem samorządu terytorialnego, opublikowała ranking inwestycyjny za lata 2020-2022.

Ranking uwzględnia całość wydatków majątkowych, poniesionych przez samorządy w ostatnich trzech latach, czyli w roku 2020, 2021 i 2022. O miejscu w „Rankingu” decydują średnie wydatki inwestycyjne w przeliczeniu na jednego mieszkańca. Dla wielu samorządowców, „Ranking” jest ważnym zestawieniem, pokazującym aktywność samorządu terytorialnego szczebla gminnego, powiatowego i wojewódzkiego. Jak powstaje? Pod lupę bierze się wydatki jednostki i dzieli przez liczbę mieszkańców – mówiąc w uproszczeniu. Wyliczenia wskazują „krajowych liderów inwestycji”, wśród których znalazł się Powiat Janowski, oczywiście, w kategorii „powiaty”. Co brano pod uwagę? Zapewne inwestycje w obszarze ochrony zdrowia, infrastruktury drogowej i oświatowej, a więc m.in. termomodernizację szpitala, nowo wybudowaną halę sportową i kilometry dróg powiatowych, modernizowanych w coraz większym zakresie.

Wyniki rankingu zostaną ogłoszone na forum inwestorów samorządowych w Katowicach 11. października br. Na spotkaniu, Powiat Janowski będzie reprezentować Artur Pizoń – Starosta Janowski i Barbara Fuszara – Skarbnik Powiatu. Ranking zostanie też opublikowany w 20. numerze „Wspólnoty”.

Dodajmy, że w ostatnich latach Powiat Janowski w „Rankingu” samorządowego pisma odnotowuje znaczny skok, z roku na rok coraz wyższy. W ubiegłym roku, uplasował się na czwartym miejscu, w tym roku – na trzecim, może za rok będzie to miejsce drugie lub pierwsze… Oby…

Na zdjęciu – hala sportowa w Zespole Szkół „chwilę” przed użytkowaniem.

Tekst; foto: Alina Boś