„Rekreo-Styl”. Ruszył projekt FIO’22

Klub Aktywnych Ruchowo „Rekreo-Styl” w Janowie Lubelskim od maja do lipca 2022 roku realizuje interesujący projekt pt: „Aktywizacja seniorów w zdrowym stylu życia – szkolenie kajakowe nad Zalewem Janowskim i spływ Roztoczańskim Wieprzem”. Głównym celem projektu jest aktywizacja seniorów poprzez uczestnictwo w szkoleniu wodnym, wstępnym, pn. „Wiatr i woda – pierwsze spotkanie”, realizowanym według programu Klubu Żeglarskiego „ZEFIR” w Janowie Lubelskim.

Uczestnicy projektu zdobędą wiedzę na temat kajakarstwa, wioślarstwa i żeglarstwa, a więc i wpływie sportów wodnych na stan zdrowia.

Obecnie, przeprowadzane są zajęcia wstępne, przygotowujące do kursu kajakowego. Poznajemy podstawowe węzły żeglarskie i zasady bezpiecznego zachowania na wodzie oraz budowę sprzętu. Będziemy jeszcze realizować szkolenie praktyczne na wodzie, natomiast spływ kajakowy będzie sprawdzeniem nabytych umiejętności.

Projekt „sfinansowano ze środków Narodowego Instytutu Wolności-Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030”.

Operatorem projektu jest Fundacja Fundusz Lokalny Ziemi Biłgorajskiej oraz Forum Lubelskich Organizacji Pozarządowych.

M. Tatko – Sekretarz; foto: M. Tatko, M. Skakowska