Wojewódzki Finał Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Trzecie miejsce dla uczniów ze szkoły podstawowej w Kocudzy

W sobotę, 21 maja 2022 roku w Wojewódzkim Ośrodka Ruchu Drogowego w Białej Podlaskiej odbył się Wojewódzki Finał Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Do rywalizacji przystąpiło 34 drużyny z województwa lubelskiego w dwóch grupach wiekowych. Celem konkursu było popularyzowanie wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów o ruchu drogowym oraz kulturalnego i bezpiecznego zachowania się na drodze.

Tegoroczny turniej składał się z kilku konkurencji.

Pierwsza to test wiedzy, składający się z 35 pytań. Każdy z uczestników musiał wykazać się znajomością przepisów ruchu drogowego, w tym pierwszeństwa przejazdu na skrzyżowaniach.

Druga to zadania praktyczne, czyli miasteczko ruchu drogowego. W tej konkurencji należało bezbłędnie podjechać do punktów kontrolnych, przy których czuwali egzaminatorzy bialskiego WORD.

Pod okiem ratowników medycznych zespoły musiały wykazać się wiedzą i umiejętnościami z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Drużyna z klasy czwartej Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Kocudzy w składzie: Emilia Rawska, Karolina Głaz, Miłosz Wiatr i Arkadiusz Papierz – po zaciętej rywalizacji, zajęła III miejsce. Ponadto, Karolina Głaz w indywidualnej klasyfikacji była piąta wśród 64 uczestników młodszej grupy wiekowej.

Natomiast chłopcy z klasy siódmej – Mateusz Zygmunt, Mikołaj Portka i Antoni Sowa znaleźli się w pierwszej dziesiątce, zajmując IX miejsce na 18 zespołów w starszej kategorii wiekowej. Obie drużyny godnie reprezentowały Gminę Dzwola i Powiat Janowski.

Zwycięzcy otrzymali puchar oraz nagrody, ufundowane przez Dyrektora WORD, Wojewodę Lubelskiego, Marszałka Województwa Lubelskiego, Kuratorium Oświaty w Lublinie oraz innych sponsorów.

Za przygotowanie uczniów do turnieju odpowiedzialni byli nauczyciele: Stanisław Rawski i Grażyna Papierz.

Na pierwszym zdjęciu (od lewej); dolny rząd: Karolina Głaz, Emilia Rawska, Miłosz Wiatr, Arkadiusz Papierz, Antoni Sowa; górny rząd: Mateusz Zygmunt, Mikołaj Portka, Stanisław Rawski, Grażyna Papierz.

Grażyna Papierz; foto: archiwum szkoły