Sercem za Janem Pawłem II

W 18. rocznicę śmierci Jana Pawła II w janowskim sanktuarium odbył się wieczór wspomnień o wielkim papieżu Polaku. Na wspólnej modlitwie w janowskim kościele św. Jana Chrzciciela zgromadzili się liczni parafianie i mieszkańcy Janowa Lubelskiego. Podobnie jak przed 18 laty, gdy zbierali się w momencie śmieci papieża Polaka, tak również w rocznicę jego śmierci złączyli się we wspólnej modlitwie w obronie godności jego osoby i świętości.

– Czujemy potrzebę, aby upomnieć się o to, aby w naszej Ojczyźnie nie obrażano i nie podważano świętości tej wielkiej osoby, która dla wielu z nas była i jest wielkim autorytetem. Dla mnie osobiście św. Jan Paweł II jest także orędownikiem u Boga, przez którego powierzam wiele moich spraw – podkreślał pan Krzysztof.

Modlitwę rozpoczęto Apelem Jasnogórskim, powierzając parafię i naszą Ojczyznę wstawiennictwu św. Jana Pawła II. Następnie, zebrani mogli obejrzeć przygotowany film i prezentację multimedialną, przypominającą wizytę Jana Pawła II w Sandomierzu w 1999 r.

Następnie, w modlitwie różańcowej modlono się w intencji ludzi młodych i rodzin. Wspólny wieczór ku czci św. Jana Pawła II zakończył się odśpiewaniem Barki pod figurą świętego na Placu Maryjnym.

Tekst; foto: ks. Tomasz Lis