Spotkanie opłatkowe emerytów w Janowskim Ośrodku Kultury

Ubieranie choinki, przygotowywanie postnych potraw, oczekiwanie na pierwszą gwiazdkę, wzajemne przebywanie, łamanie się opłatkiem to tylko niektóre tradycje, które towarzyszą nam co roku podczas Świąt Bożego Narodzenia.

My, emeryci, ogromną wagę przywiązujemy do polskich zwyczajów i tradycji, stąd nasze coroczne spotkania opłatkowe.

W tym roku, na wspólnej Wigilii, spotkało się 20. grudnia ponad 60 emerytów. W spotkaniu uczestniczył również Artur Pizoń – Starosta Janowski oraz kolega Henryk Jarosz – Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej, który odczytał fragment Ewangelii o Narodzeniu Chrystusa Pana. Z parafii pw. Jana Chrzciciela posługę pełnił dla Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów ksiądz Damian Surowiec.

Było świątecznie, uroczyście, rodzinnie… Dzielono się opłatkiem, składano życzenia, kosztowano potrawy, śpiewano kolędy… Solo, wystąpiły Krystyna Łukasik i Marta Król, a grupowo – „Janowianki” i „Borowiacy” z Branwi w gminie Dzwola.

Życzenia dla seniorów popłynęły też od najbardziej lubianej i szanowanej seniorki – Krystyny Tymoszuk.

Spotkanie opłatkowe, zorganizowane z dofinansowaniem PFRON Powiatu Janowskiego, przebiegało w miłej i serdecznej atmosferze, co – według tradycji, rokuje szczęściem i powodzeniem w Nowym Roku.

Z najlepszymi życzeniami noworocznymi – w imieniu Zarządu Rejonowego Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów – Zofia Widz-Baryła.

Zofia Widz – Baryła; foto: Urszula Zielonka