Starostwo Powiatowe. Ósmy marca z kwiatami i bukietem życzeń dla pań

To już tradycja… Miłą niespodziankę w Dniu Kobiet sprawili paniom, pracującym na kierowniczych stanowiskach w Starostwie i jednostkach organizacyjnych, trzej panowie: Artur Pizoń – Starosta Janowski, Michał Komacki – Wicestarosta i Grzegorz Krzysztoń – Sekretarz Powiatu. Każda z pań dostała bukiet tulipanów w pakiecie z bukietem życzeń i podziękowań za wykonywaną pracę. Panowie pamiętali też o innych paniach, pracujących w wydziałach Starostwa.

Warto przypomnieć, że na 13 jednostek organizacyjnych, dla których organem prowadzącym jest Powiat Janowski, kobiety rządzą w 10, a na 6 wydziałów w Starostwie, panie zarządzają trzema.

Z kadencji na kadencję przybywa kobiet w radach gmin, choć w Radzie Powiatu zasiada tylko jedna pani.

„Szklany sufit” w samorządzie powiatowym i gminnym nie dotyczy kobiet ze średniego szczebla kierowniczego. W pięciu gminach na terenie powiatu janowskiego, kobiety sprawują funkcję sekretarza, a w każdej z siedmiu gmin i w powiecie – funkcję skarbnika.

Niestety, od reformy administracyjnej w 1999 roku, powiatem i gminami rządzą nieprzerwanie faceci😀, jakby kobieta nie mogła „rządzić” męską ręką😀.

Przez dwie dekady żadna z pań z naszego regionu nie dostała się też do Sejmiku Województwa Lubelskiego ani do Sejmu i Senatu😀, a szkoda, bo kobiety mają intuicję, empatię i nie wchodzą w „buty facetów”😀. Fakt, że mężczyźni mają zarządzanie we krwi, ale to kobiety swoją przenikliwością i sprytem łagodzą obyczaje i temperaturę dyskusji…😀. Panowie, weźcie to pod uwagę😀.

Przypomnijmy, że pierwsze tego typu spotkanie odbyło się w 2019 roku z inicjatywy Starosty Artura Pizonia.

Tekst; foto: Alina Boś, Tomasz Krzysztoń