Strażacy OSP Potok Wielki dla Ukrainy

Czterokołowy sprzęt pożarniczy trafi do walczącej Ukrainy. Tym razem, jest to samochód strażacki z OSP Potok Wielki, który przedwczoraj wyjechał do punktu koncentracji w Nisku. Oczywiście, samochód jest sprawny… I chociaż starszy i nieskomputeryzowany, to w zajętej wojną Ukrainie może mieć znaczenie – silnik można naprawić we własnym zakresie.

Ogółem, z województwa lubelskiego na Ukrainę trafi w tym konwoju 14 samochodów strażackich (gaśniczych – 8 średnich i 2 ciężkie, 3 kwatermistrzowskie i jeden pojazd operacyjny).

Sprzęt trafi do ukraińskich strażaków, walczących z żywiołem i najeźdźcą (do drugiego marca, na Ukrainie zginęło 10 strażaków, kilkunastu walczy o życie).

– To kolejny przykład mobilizacji strażaków OSP z powiatu janowskiego, którzy kilka dni temu przekazali Ukraińcom sprzęt gaśniczo – ratowniczy i wyposażenie, a było tego 10 palet – sporo, jak na tak mały powiat – informuje Grzegorz Pazdrak – Komendant Powiatowy PSP (znając Pazdraka – ta pomoc nie będzie ostatnia…).

Alina Boś; foto: nadesłano