Superbabcia, Superdziadek i… Super Bal dla Superwnuków

Byli rodzice, dziadkowie, a najwięcej dzieci w wieku od trzech do dwunastu lat. Najwięcej wnucząt – po czworo, zabrały ze sobą dwie babcie – Marianna Jaskowska i Maria Stakowska…

Około stu osób spotkało się na IV Super Balu dla Superwnuków w Ośrodku Edukacji Ekologicznej janowskiego Nadleśnictwa. Było gwarno, tłoczno i wesoło. Po sali biegały biedronki, flamingi, księżniczki, wróżki i czarodziejki, był karateka, ba… nawet Batman!

Były tańce, śpiewy, gry i zabawy z hula-hop, kolorową chustą i balonikami. Śmiechu było co niemiara, a ile radości! Dzieci dobrze się bawiły, moszcząc się na kolanach babci i dziadka, jak nie do wspólnej fotografii to do jasełkowego przedstawienia.

Tym razem, seniorzy z teatru „Tradycja” janowskiego oddziału Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów wystawili „Herodów”. – Próby trwały całą jesień. Aktorów do występu przygotowywała Alicja Jachiewicz-Szmidt – aktorka filmowa i teatralna – informuje Zofia Widz-Baryła – szefowa janowskich emerytów.

W barwnym widowisku, pani Zofia zagrała Śmierć z kosą, która wymierzyła sprawiedliwą karę złemu królowi. W rolę Heroda wcielił się Stanisław Rożek. Gwiazdora zagrał Jerzy Miśkiewicz, Herodową – Halina Pawusiak, Misia – Aleksander Breś, Diabła – Irena Gorzelewska, Anioła – Marianna Kutaś, Cygankę – Barbara Wojtan, Hetmana – Piotr Rot, a Kozę, która „gdzie chodzi, tam żytko się rodzi” – Krystyna Łukasik. O stronę muzyczną zadbał Antoni Gilas – akordeonista.

W organizację karnawałowej imprezy zaangażowały się panie z przedszkola nr 3 – Ewa Jarmuł i Joanna Małek oraz panowie z janowskiego Nadleśnictwa: Wojciech Tutka – Dyrektor Ośrodka Edukacji Ekologicznej oraz leśniczy Grzegorz Swatowski, który przybliżył dzieciom życie leśnych zwierząt.

Widowisko obejrzeli – innym razem, wychowankowie Ośrodka Rewalidacyjno – Wychowawczego oraz pacjenci z Zakładu Pielęgnacyjno – Opiekuńczego. „Herody” podobały się także dzieciom z janowskich przedszkoli.

Dodajmy, że międzypokoleniowa zabawa karnawałowa z jasełkami to element projektu „Aktywny Dziadek, Aktywna Babcia”, realizowanego przez seniorów Janowskiej Szkoły Superbabci i Superdziadka.

Alina Boś; foto: Urszula Zielonka