Szybkie zaświadczenie w ZUS przez internet – szkolenie

Potrzebujesz zaświadczenia np. do banku, a nie chcesz iść do urzędu? Wiele dokumentów możesz sam pobrać z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych przez internet. Tomaszowski inspektorat ZUS zaprasza na szkolenie online, na którym pokaże, jak z tych możliwości korzystać.

Platforma Usług Elektronicznych ZUS pozwala ubezpieczonym i przedsiębiorcom tworzyć samodzielnie wiele dokumentów potwierdzających ich dane. Firma może np. sama wygenerować potwierdzenie, że jest płatnikiem składek, jakie jest jej saldo rozliczeń z ZUS lub ile osób zgłosiła do ubezpieczeń. Ubezpieczony może stworzyć szybko dokument, który zaświadcza o jego aktualnych zgłoszeniach do ubezpieczeń, danych o wysokości podstawy wymiaru składek, potwierdza informacje o członkach rodziny zgłoszonych do ubezpieczenia zdrowotnego i dane o przerwach w pracy. Takich dokumentów potrzebują czasami banki lub inne instytucje.

Bezpłatne szkolenie z tego zakresu odbędzie się 12 maja przez internet. Początek o godzinie 13.00. Do uczestnictwa w elektronicznym spotkaniu wystarczy urządzenie z dostępem do sieci i przeglądarka internetowa. Udział należy zgłosić do 11 maja na adres tomaszowlubelski_szkolenia@zus.pl, podając temat szkolenia („Jak samodzielnie utworzyć potwierdzenie danych z ZUS na PUE ZUS”), swoje imię i nazwisko oraz dane kontaktowe: telefon i adres e-mail. Organizatorzy prześlą uczestnikom mailem zaproszenie z linkiem dostępu do szkolenia.

Małgorzata Korba
rzecznik ZUS w województwie lubelskim