Takich szkół w Polsce jest tylko trzy. Uczniowie I LO testowali grę do nauki języka niemieckiego

Instytut Goethego w Krakowie zaprosił uczniów I LO do przetestowania interaktywnej gry do nauki języka niemieckiego jako reprezentantów jednej z trzech szkół z całej Polski. Uczniowie klasy 3d, podzieleni na grupy, weszli w rolę graczy i organizatorów gry pn. „Sekret Leonie”. Fabuła została opracowana na podstawie pomysłu Zoë Beck, jednej z najważniejszych i najczęściej nagradzanych współczesnych pisarek kryminalnych w Niemczech.

Leonie to nastolatka, która mieszka w Niemczech i wyjeżdża do Polski na wymianę uczniowską. Interesuje się grami komputerowymi i właśnie stworzyła swoją własną. W drodze do Polski znika w tajemniczych okolicznościach…  Zadaniem uczniów jest odnaleźć zaginioną bohaterkę.

Gra zawiera siedem poziomów. Pierwsze trzy etapy odbywają się offline, a pozostałe online. Instrukcja, teksty oraz nagrania zostały opracowane w języku niemieckim. Uczniowie musieli wykazać się dobrymi umiejętnościami językowymi oraz komunikacji i pracy w grupie. Zagadkę rozwikłali w ciągu czterech jednostek lekcyjnych.

Tekst; foto: Emilia Żuber