Tomasz Ściolny. Spotkanie ilustratora z dziećmi w Miejsko – Powiatowej Bibliotece

Jedenastego maja, pracownicy Miejsko – Powiatowej Biblioteki zorganizowali spotkanie 13-, 14-latków z Tomaszem Ściolnym – artystą ilustratorem licznych książek dla dzieci i dorosłych oraz gier karcianych, planszowych i fabularnych.

Spotkanie było bardzo ciekawe. Młodzi ludzie dowiedzieli się, jak wygląda praca zawodowego ilustratora, rysownika – zaangażowanego również do polsko – amerykańskiej produkcji o Janie Karskim – bohaterze polskiego państwa podziemnego, który zawiadamiał władze państw zachodnich o zbrodniach wojennych niemieckich nazistów w Polsce. Amerykańska premiera filmu odbyła się 27. stycznia br. w Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu.

Szczegóły – niebawem.

Tekst; foto: Alina Boś