Trening kompetencji społecznych dla uczniów liceum i technikum w projekcie „Młodzi pełni możliwości”

Uczniowie dwóch szkół średnich z powiatu janowskiego: Zespołu Szkół Technicznych oraz I LO im. Bohaterów Porytowego Wzgórza wezmą udział w projekcie „Młodzi pełni możliwości”, który uzyskał dofinansowanie Fundacji Funduszu Lokalnego Ziemi Biłgorajskiej i Forum Lubelskich Organizacji Pozarządowych w konkursie grantowym w ramach projektu „Lubelskie Lokalnie Mikrodotacje FIO 5”. Dofinansowanie wynosi 5200 zł i zostanie przeznaczone na realizację czterech zadań w terminie od 1 maja do 31 lipca.

W ramach projektu odbędą się warsztaty z wystąpień publicznych i pirografii oraz trening umiejętności społecznych. Celem zajęć jest rozwijanie umiejętności społecznych młodzieży. Przygotowywanie i wygłaszanie atrakcyjnych prezentacji pomoże uczestnikom budować pewność siebie i radzić sobie z tremą. Trening umiejętności społecznych zapewni znajomość technik komunikacji i właściwego reagowania. Natomiast zajęcia z pirografii będą nowym obszarem rozwijania zainteresowań.

„Sfinansowano ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030. Operatorem projekt jest Fundacja Fundusz Lokalny Ziemi Biłgorajskiej oraz Forum Lubelskich Organizacji Pozarządowych”.

Terminy warsztatów:

Warsztaty z pirografii – 23 maja; I LO.

Warsztaty z wystąpień publicznych – 26 i 29 maja; JOK.

Trening umiejętności społecznych – 30 maja i 6 czerwca; I LO.

Szczegóły i zapisy u koordynatora projektu: emilia.zuber@wp.pl

Emilia Żuber