Uczniowie Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Potoczku po kilkunastu dniach praktyk we Włoszech

Od 30. maja grupa 39 uczniów Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Potoczku wraz z opiekunami przebywa na zagranicznej praktyce zawodowej we włoskiej miejscowości Cattolica. W tym urokliwym nadmorskim kurorcie w północnych Włoszech znajduje się aż 350 hoteli. Młodzież zakwaterowana jest w hotelu Aragosta, gdzie uczniowie w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych szlifują swoje umiejętności w hotelowej restauracji. Pozostali – w zależności od profilu, odbywają praktyki w różnych zakładach – uczniowie w zawodzie technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki naprawiają usterki techniczne w warsztacie usług samochodowych, zaś technicy rolnicy poznają zasady uprawy i pielęgnacji na plantacjach winogron, czereśni i brzoskwiń.

Po zajęciach, mogą zregenerować siły w hotelowym basenie lub znajdującej się obok plaży. Czas wolny młodzież wykorzystuje również na poznawanie krajobrazów i kultury Włoch. Uczniowie zwiedzili, m.in. Bolonię – stolicę regionu Emilia – Romania, znaną z zabytkowej architektury oraz najstarszego uniwersytetu na świecie, Wenecję – miasto na wodzie, słynące z licznych kanałów i karnawału, i San Marino – jedno z najmniejszych państw świata, położone na wzgórzu Monte Titano.

Wyjazd  na praktykę zagraniczną sfinansowany został ze środków unijnych w ramach programu ERASMUS+.

Tekst; foto: Agnieszka Kozioł