Udany występ piłkarek z Modliborzyc

Tuż za podium zakończyły swój udział dziewczynki z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Modliborzycach w finale Województwa Lubelskiego turnieju „Z podwórka na stadion o puchar Tymbarku” w kategorii U8, który odbył się 30. maja 2023r. w Bełżycach.

Był to pierwszy poważny występ pierwszoklasistek, które dopiero w tym roku zaczęły przygodę z piłką nożną a już mają sukcesy na swoim koncie – zostały mistrzyniami Powiatu Janowskiego w kategorii U8 i dzięki temu uzyskały przepustkę do gry w finale wojewódzkim. Może zabrakło trochę szczęścia, ale i tak jesteśmy dumni z ich sukcesów. Za postawę fair play w trakcie rozgrywek otrzymały puchar od prezesa Lubelskiego Związku Piłki Nożnej.

Skład drużyny: Weronika Skorupska, Nela Malinowska, Olga Studzińska, Emilia Bryczek, Martyna Bielak, Wiktoria Ryńska, Karolina Serwatka.

W turnieju wojewódzkim wystąpili także chłopcy z Modliborzyc w kategorii U8, ale w grupie trafili na bardzo dobre drużyny i nie awansowali do finału.

Cieszy fakt, że dzieci chętnie biorą udział w zajęciach z piłki nożnej i garną się do sportu. Formuła Turnieju Tymbarka na pewno zachęca młodych piłkarzy do doskonalenia swoich umiejętności, wychowania w zdrowym stylu życia i gry fair play.

Tomasz Nalepa: foto: nadesłano