„Ukryte” – kolejna wystawa w Muzeum Fotografii

Mimo utrudnień, związanych z obecną sytuacją zdrowotno-polityczną, działamy! Już 4 marca w piątek zapraszam do Janowa do Galerii Muzealnej na spotkanie z Mirkiem Iskrą i jego fantastyczną i niezwykle na czasie twórczością. „Ukryte” to spojrzenie bardzo surrealistyczne na otaczający świat. Niespodzianką będzie również spotkanie z malarstwem Iwony Pityńskiej, pochodzącej z bardzo artystycznej rodziny z Ulanowa.

Zapraszam, piątek 4. marca godzina 18.00.

W piątek, 25. lutego w Wojewódzkim Domu Kultury im. Marszałka Piłsudskiego w Galerii im. Maksymiliana Strasza otworzyliśmy piękną, prezentującą krajobraz ojczysty wystawę „Pocztówki z Galicji 1920-1939”.

Zdjęcia ponad 100 lat temu wykonał profesor Władysław Bogacki, a obecne wydruki wykonaliśmy z odnalezionych parę miesięcy temu negatywów ciętych, darowanych przez wnuka Macieja Dobrzańskiego z Krakowa dla naszego Muzeum Fotografii w Janowie Lubelskim.

Dziękuję Marszałkowi Województwa Świętokrzyskiego Andrzejowi Będkowskiemu oraz Prezydentowi Kielc Bogdanowi Wenta za patronaty. Dziękuję mediom (prasa, telewizja) za udział i na pewno doskonałe relacje. Dziękuję wszystkim przybyłym.

Tego pięknego wydarzenia by nie było, gdyby nie Związek Polskich Artystów Fotografików Okręg Świętokrzyski z Prezesem Arturem Dziwirkiem. Zaczęliśmy prezentować wystawę od Galerii Ojca Polskiej Fotografii, pochodzącego z Kielc Maksymiliana Strasza. Krótka relacja fotograficzna nie opisze atmosfery tego pięknego wydarzenia. Dziękuję Jerzy Bednarski za prezent oraz za… muzykę.

Antoni Florczak; foto: archiwum autora