Umowa na dofinansowanie remontu ul. Okopowej podpisana

Niedawno, bo raptem kilka dni temu informowaliśmy o planach dotyczących inwestycji drogowych w powiecie i w tym zakresie mieści się m.in. przebudowa ul. Okopowej w Janowie Lubelskim, na odcinku od ul. Lubelskiej do ronda na Zaolszyniu.  Status zadania z „plan” przechodzi właśnie do fazy „przygotowanie do realizacji”, bo dnia 28 marca b.r. przedstawiciele naszego powiatu w osobach: Starosty Janowskiego – Artura Pizonia, Wicestrarosty – Michała Komackiego oraz Skarbnika – Barbary Fuszary podpisali  z Wojewodą Lubelskim – Lechem Sprawką umowę na dofinansowanie projektu  ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w 2023 r.W spotkaniu uczestniczyli także posłowie na Sejm RP Sylwester Tułajew i Sławomir Zawiślak oraz wicewojewodowie Robert Gmitruczuk i Bolesław Gzik.

Na symbolicznym czeku dla naszego powiatu widnieje niebagatelna suma 1 244 690,85 zł. W kosztach po stronie wkładu własnego będą partycypować jeszcze Powiat Janowski właśnie oraz Gmina Janów Lubelski.

Gwoli przypomnienia: na drodze powiatowej nr 2828L Janów Lubelski, (tj. wspomniana ul. Okopowa) w lokalizacji od km 0+010 do km 0+680 ma zostać położona nowa nawierzchnia asfaltowa na jezdni szer. 6,0 m, ma być zrobiony ciąg pieszo-rowerowy po stronie lewej i chodnik po stronie prawej. Zostanie wykonane nowe oznakowanie pionowe i poziome. Prace ruszą już niebawem, bo zaplanowane są w okresie od maja do listopada tego roku. Jeszcze trwa wyłonienie wykonawcy w drodze przetargu.

Tekst: Kamila Strykowska-Momot

Foto: Lubelski Urząd Wojewódzki