Uroczysta zbiórka z okazji przekazania lekkiego samochodu ratowniczo – gaśniczego dla OSP w Wólce Batorskiej

W dniu 21. stycznia 2023 r. w gminie Batorz w powiecie janowskim odbyła się uroczysta zbiórka z okazji przekazania lekkiego samochodu ratowniczo – gaśniczego dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Wólce Batorskiej.

W 2022 roku, w ramach dotacji dla jednostek OSP z MSWiA został zakupiony lekki samochód ratowniczo – gaśniczy GLBA 1/4 na podwoziu Renault Master. Koszt zakupu samochodu wyniósł 367 700, 00 zł. Kwota dofinansowania dla jednostek OSP spoza KSRG wyniosła 140 000,00 zł. Dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie wyniosło 100 000,00 zł. Łącznie, dofinansowanie wyniosło 240 000,00 zł. Pozostałą brakującą kwotę 127 700,00 zł dofinansował Urząd Gminy w Batorzu.

Uroczysta zbiórka rozpoczęła się od złożenia meldunku o rozpoczęciu uroczystości Lubelskiemu Komendantowi Wojewódzkiemu Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie nadbryg. Grzegorzowi Alinowskiemu.

Następnie, dh Jerzy Winiarczyk – Naczelnik Ochotniczej Straży Pożarnej w Wólce Batorskiej powitał Michała Moskala – Dyrektora Gabinetu Prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, nadbryg. Grzegorza Alinowskiego – Lubelskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie, Artura Pizonia – Starostę Janowskiego, druha Witolda Kowalika – Prezesa Zarządu Powiatowego ZOSP RP, st. bryg. Grzegorza Pazdraka – Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Janowie Lubelskim oraz druha Henryka Michałka – Wójta Gminy Batorz.

Uroczystego wręczenia aktu przekazania samochodu dokonał Lubelski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej nadbryg. Grzegorz Alinowski. Symbolicznego przekazania kluczyków do nowego samochodu ratowniczo – gaśniczego dokonał Dyrektor Gabinetu Prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego – Michał Moskal wraz ze Starostą Janowskim – Arturem Pizoniem, Prezesem Zarządu Powiatowego ZOSP RP – druhem Witoldem Kowalikiem oraz Wójtem Gminy Batorz – druhem Henrykiem Michałkiem.

W dalszej części uroczystego apelu nastąpiło wręczenie odznaczeń dla zasłużonych druhów w OSP Wólka Batorska.

Na zakończenie, głos zabrali zaproszeni goście, gratulując jednostce nowo zakupionego samochodu ratowniczo – gaśniczego.

Tekst; foto: archiwum KP PSP w Janowie Lubelskim