Utrudnienia w ruchu na terenie Powiatu Janowskiego i w okolicy

Planując wyjazdy związane choćby ze zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi, warto wziąć pod uwagę możliwe utrudnienia w ruchu i odpowiednio przygotować się do podróży.

„Panorama Powiatu Janowskiego” postanowiła przyjrzeć się sytuacji na drogach  w najbliższej okolicy i zasięgnęła informacji na ten temat w Zarządzie Dróg Powiatowych  w Janowie Lubelskim i u  Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych  i Autostrad. W związku z tym informujemy, co następuje:

• droga 74, Frampol – Gorajec (228. km na odc. 25 km) – ograniczenie dotyczy dopuszczalnej masy całkowitej (DMC) do 8 ton i obowiązuje do 30.12.2023;
  • droga S19d, węzeł Janów Lubelski Południe – węzeł Lasy Janowski (83. km na odc. 0,3 km) – trwa budowa przejścia dla zwierząt, obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h; czas trwania robót budowlanych do 30.06.2023;
  • droga powiatowa nr 2304L Stara Wieś – Wojdat – Stawce – Zdziłowice – w związku   z trwającymi pracami budowlanymi obowiązuje ograniczenie do 30 km/h; ruch odbywa się normalnie; czas trwania prac i związanych z tym utrudnień potrwa do września 2023 r.;
  • przebudowa mostu na rzece Biała zlokalizowanego w ciągu drogi powiatowej nr 2813L Wólka Ratajska – Godziszów Trzeci – droga całkowicie nieprzejezdna w związku z remontem mostu w m. Rataj; zorganizowano objazd przez Godziszów Drugi;
  • w związku z budową kanalizacji w Białej Drugiej tylko i wyłącznie na czas Świąt Wielkanocnych nie będzie obowiązywała sygnalizacja świetlna. Pozostaje natomiast oznakowanie o robotach drogowych i ograniczenie prędkości do 30 km/h.

Nieco dalej natomiast, w kierunku na Zamość i Tomaszów Lubelski, na drodze 17 m. Jatutów (179. km na odc. 5,6 km) trwają roboty budowlane związane z  rozbudową DK 17 na odcinku: granica m. Zamość – Łabunie. Obowiązuje tam ograniczenie do 40 km/h, ruch wahadłowy, którym steruje sygnalizacja świetlna. Utrudnienia potrwają do 15.06.2023 r.

Życzymy bezpiecznej podróży!

Tekst: Kamila Strykowska-Momot