VII edycja ogólnopolskiego konkursu kulinarnego dla Kół Gospodyń Wiejskich „Bitwa Regionów”. Nabór – do 31. maja br.

Trwa nabór do „Bitwy Regionów” – VII edycji ogólnopolskiego konkursu kulinarnego dla Kół Gospodyń Wiejskich i stowarzyszeń. Formularz zgłoszeniowy znajduje się na stronie www.bitwaregionow.pl Zgłoszenia należy przesyłać do 31. maja 2022 r.

Idea konkursu zrodziła się z zamiłowania do polskiej kuchni regionalnej i rodzimego folkloru, chęci promocji polskiej żywności oraz szerzenia patriotyzmu konsumenckiego.

W tym roku, konkurs będzie przebiegać w trzech etapach. Zaplanowaliśmy łącznie 257 wydarzeń, w tym 240 powiatowych, 16 wojewódzkich i jeden finał ogólnopolski.

W trakcie wszystkich wydarzeń, KGW zaprezentują zgłoszone potrawy regionalne, a jurorzy będą je oceniać według kryteriów, wskazanych w regulaminie.

Etap I. Wszystkie KGW, które prawidłowo prześlą zgłoszenie online, wezmą udział w powiatowych piknikach z produktem polskim.

Etap II. Dziesięć KGW, które zdobędą najwyższą liczbę punktów w danym województwie, zostanie zaproszonych do udziału w półfinałach wojewódzkich.

Etap III. Szesnaście KGW, po jednym z każdego województwa, które zdobędą pierwsze miejsce w II etapie konkursu, zakwalifikuje się do finału ogólnopolskiego.

Każda edycja „Bitwy Regionów” skupia setki Kół Gospodyń Wiejskich i stowarzyszeń. W tym roku także liczymy na wysoką frekwencję.

Pierwsze wydarzenia zaplanowane są już 4. czerwca 2022.

Maria Hempel – Kierownik Wydziału Rozwoju Rynków Rolnych

KOWR Oddział Terenowy w Lublinie