W Ośrodku Pomocy Społecznej w Modliborzycach eksperci pomogą z wnioskiem o 500+ i RKO. Czwartek, 24. lutego w godz. 9:00-14:00

Zakład Ubezpieczeń Społecznych przyjął w tym roku już ponad 105 tys. wniosków o świadczenia na dzieci od rodziców z województwa lubelskiego. Opiekunowie będą mogli złożyć wnioski także podczas dyżurów ekspertów ZUS, które odbędą się 24. lutego w lokalnych ośrodkach pomocy społecznej.

ZUS zaplanował dyżury w mniejszych miejscowościach, w których nie ma swoich placówek. Z porad pracowników Zakładu będzie można skorzystać w ośrodkach pomocy społecznej w Dołhobyczowie, Turobinie, Telatynie, Modliborzycach, Hannie, Żółkiewce-Osadzie, Garbowie, Annopolu i Nowodworze.

Od początku roku Zakład Ubezpieczeń Społecznych przyjmuje wnioski o 500+ na dzieci oraz o rodzinny kapitał opiekuńczy. Rodzice z województwa lubelskiego złożyli dotychczas ponad 82 tys. wniosków o świadczenie wychowawcze 500+ na niemal 134 tys. dzieci. W regionie do ZUS wpłynęło także prawie 23 tys. wniosków o rodzinny kapitał opiekuńczy na 23,5 tys. dzieci.

Wnioski można składać wyłącznie przez internet – za pomocą bankowości elektronicznej, portalu Empatia oraz Platformy Usług Elektronicznych ZUS. Opiekunom, którzy potrzebują wsparcia w złożeniu elektronicznego wniosku, pomagają pracownicy ZUS.

Rodzinny kapitał opiekuńczy to nowe świadczenie. Przysługuje na drugie i każde kolejne dziecko w rodzinie w wieku od 12 do 35 miesiąca życia. Łączna kwota rodzinnego kapitału opiekuńczego na jedno dziecko to nawet 12 tys. zł. Można go pobierać równolegle ze świadczeniem 500+.

Dyżur pracowników ZUS w Ośrodku Pomocy Społecznej w Modliborzycach przy ul. Piłsudskiego 63. Czwartek, 24. lutego w godz. 9.00 – 14.00.

Małgorzata Korba – rzecznik ZUS w województwie lubelskim