„WF z AWF. Aktywny dzisiaj dla zdrowia w przyszłości”. Uroczysta inauguracja III edycji sport klubów – 11 września 2023, Janów Lubelski

Już  11 września 2023 roku w Janowie Lubelskim odbędzie się uroczysta inauguracja III edycji Sport Klubów funkcjonujących w ramach Programu MEiN „WF z AWF. Aktywny dzisiaj dla zdrowia w przyszłości”.

W godz. 9.00-11.00 na obiektach sportowych Zespołu Szkolno-Przedszkolnego przy  ul. Księdza Skorupki 11 odbędzie się część sportowa wydarzenia – Igrzyska uczniów szkół podstawowych. W zawodach uczestniczyć będzie ponad 300 uczennic i uczniów z klas II i III szkół podstawowych z terenu miasta i gminy Janów Lubelski, którzy rywalizować będą, zgodnie z duchem fair play w 9 konkurencjach sportowo-rekreacyjnych.

Otwarcie zawodów odbędzie się zgodnie z ceremoniałem olimpijskim. Startujący uczestniczyć będą w defiladzie prowadzonej przez znanego sportowca, następnie poczet flagowy złożony z przedstawicieli szkół wciągnie na masz flagę igrzysk oraz zapali znicz olimpijski. Przedstawiciel młodych sportowców odczyta w Ich imieniu przyrzeczenie oraz zostanie odśpiewany hymn olimpijski.

Z kolei w godz. 10.00-12.00  w Zespole Szkół Technicznych przy ul. Ogrodowej 20 odbędzie się Piknik z AWF – warsztaty edukacyjne dla uczniów szkół ponadpodstawowych i poradnictwo dla seniorów.

W programie pikniku znajdzie się bogata oferta stanowisk: pomiar ciśnienia, badania ilościowe i jakościowe składu ciała, komputerowa diagnostyka stóp, pomiar treningu motorycznego i koordynacyjnego, ocena koordynacji wzrokowo-ruchowej, szybkości reakcji oraz poziomu wytrzymałości, wirtualna rzeczywistość, trening resuscytacji krążeniowo-oddechowej, ocena równowagi oraz propriocepcji w warunkach klinicznych, stanowisko kosmetologiczne/ podologiczne (zabiegi pielęgnacyjne na twarz, szyję, dekolt, makijaż i wizaż, pielęgnacja skóry i paznokci rąk oraz stóp), stanowisko rehabilitacyjne (diagnostyka stawu kolanowego i barkowego), stanowisko fizjoterapeutyczne (masaż pneumatyczno-uciskowy Boa).

W wydarzeniu uczestniczyć będzie Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek wraz z Rektorem Akademii Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie Bartoszem Molikiem.

Organizatorami wydarzenia są: Ministerstwo Edukacji i Nauki, Akademia Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie Filia w Białej Podlaskiej, Powiat Janowski i Gmina Janów Lubelski.