Wizyta przygotowawcza w Schwäbisch Hall

W dniach 29.04. – 03.05.2022 r. w Schwäbisch Hall odbyła się wizyta przygotowawcza w ramach projektu Erasmus+ „Europejski Zielony Ład – wyzwania dla edukacji szkolnej”, realizowanego w I LO im. Bohaterów Porytowego Wzgórza w Janowie Lubelskim.

Dyrektor szkoły Wiesława Dyjach oraz koordynator projektu Emilia Żuber nawiązały w Niemczech współpracę z organizacjami, przyjmującymi uczestników projektu – władzami miasta Schwäbisch Hall oraz szkołami i instytucjami, wspierającymi edukację szkolną w obszarze nauczania o Europejskim Zielonym Ładzie.

Spotkanie z Prezydentem Miasta Schwäbisch Hall Danielem Bullingeremoraz dr Karin Eißele-Kraft, odpowiedzialną za współpracę międzynarodową, było głównym celem wizyty przygotowawczej. Wspólna dyskusja służyła poznaniu potrzeb i wyzwań w sferze tematyki projektu strony polskiej i niemieckiej. W centrum uwagi znalazły się działania na poziomie administracji lokalnej w zakresie oszczędzania zasobów, energii i środowiska w kontekście Europejskiego Zielonego Ładu i możliwość ich przełożenia na edukację szkolną.

Wizyta przygotowawcza służyła organizacji mobilności uczestników projektu Erasmus+ i ustaleniu szczegółowego programu wyjazdu do Niemiec.

W programie – oprócz tematyki ekologicznej i wizyty w Centrum Energii oraz szkołach, znajdą się również najpopularniejsze atrakcje turystyczne m.in. Monachium, Garmisch-Partenkirchen, zamek Neuschwanstein, Muzeum BMW i Mercedesa.

Tekst, foto: archiwum I LO