Wyjazd młodzieży Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego na praktyki zagraniczne do Włoch

W niedzielę, 29. maja, kolejna grupa młodzieży z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Potoczku wyjechała na praktykę zagraniczną, tym razem do Włoch. W ramach programu ERASMUS+ w sektorze kształcenie i szkolenia zawodowe, 39 uczniów i uczennic technikum w zawodach: technik rolnik, technik żywienia i usług gastronomicznych oraz technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki wraz z 3 opiekunami wyjechało na dwutygodniową praktykę zawodową do miejscowości Cattolica w prowincji Rimini.

Wyjazd uczniów na praktykę zagraniczną sfinansowany został ze środków unijnych w ramach przyznanej akredytacji na lata 2021-2027.

Uczniowie odbywają praktykę zawodową w przedsiębiorstwach, zgodnie z kierunkiem kształcenia. Takie rozwiązanie umożliwia poznanie funkcjonowania i zarządzania firmą, co przekłada się na poszerzenie wiedzy i umiejętności, zdobytych w szkole.

Młodzież poznaje tradycję, zwyczaje i kulturę Włoch oraz doskonali język angielski. W czasie wolnym, czekają nań wyjazdy kulturowo-turystyczne oraz wizyty w wybranych przedsiębiorstwach.

Relację z pobytu młodzieży na praktykach można śledzić na bieżąco na szkolnej stronie na FB.

Piotr Spyra; foto: Agnieszka Kozioł