Wyjazd uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy do Siedliska na Błoniu.

„Wsi spokojna, wsi wesoła!

Który głos twej chwale zdola”

-Jan Kochanowski

            W dniu 19 sierpnia b.r. uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy odwiedzili Gospodarstwo Agroturystyczne Siedlisko na Błoniu.

            Siedlisko na Błoniupołożone jest w miejscowości Popkowice, gmina Urzędów. Usługi  gospodarstwa agroturystycznego skierowane są do osób, dla których głównymi potrzebami są spokój, cisza, bliski kontakt z przyrodą oraz wiejskie otoczenie. Jest to idealne miejsce na wypoczynek, leżakowanie, ale również dobrą zabawę przy muzyce w otoczeniu przyrody.

Siedlisko na Błoniu przywitało uczestników ŚDS gorącą kawą, herbatą i świeżo upieczonymi rogalikami i bułeczkami, następnie Uczestnicy, przy słonecznej pogodzie, mieli możliwość podziwiać przepiękne ogrody, w których była niezliczona ilość kwiatów, krzewów i drzew. Urokliwe zakątki w ogrodzie skrywały starodawne urządzenia, meble i przedmioty codziennego użytku. Można je było obejrzeć, dotknąć, a niektóre nawet, wypróbować. Ławki, ławeczki, stoliczki zachęcały do odpoczynku.

Po przyjemnym spacerze, przyszła pora na pyszny obiad. W otoczeniu mebli                      z poprzedniej epoki, wszyscy posilili się swojskim bigosem. Po obfitym obiedzie i pysznym deserze należało spalić kalorie, dlatego z głośników popłynęła muzyka, przy której nie można było nie tańczyć. Tańce, hulanki, swawole trwały, chciałoby się powiedzieć do wieczora, lecz niestety, kiedy zegar wybił godzinę 14.00 trzeba było powoli żegnać się z tym niesamowitym miejscem.

Zmęczeni, ale szczęśliwy wszyscy wrócili do domów.

Opr. Joanna Jaworska – Gumienik