Wyjazd uczniów I LO na Ogólnopolską Noc Biologów

Dwunastego stycznia 2024 roku uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Bohaterów Porytowego Wzgórza w Janowie Lubelskim uczestniczyli w XIII edycji Ogólnopolskiej Nocy Biologów oraz zajęciach rekreacyjnych na lodowisku Icemania MOSIR w Lublinie. Celem wyjazdu było rozwijanie zainteresowań oraz poszerzenie wiedzy z zakresu różnych dziedzin biologii, takich jak: zoologia, botanika, anatomia i genetyka, a także propagowanie aktywnego stylu życia, doskonalenie umiejętności łyżwiarskich oraz dobra zabawa.

Uczniowie klas biologiczno – chemicznych 1A i 3A brali udział w warsztatach, ćwiczeniach laboratoryjnych, pokazach i wykładach, zorganizowanych przez Wydział Biologii i Biotechnologii UMCS w Lublinie. Największym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia z anatomii „Opowieści z krypty”, Escape Room: „Na tropie  przestępstwa” oraz „Zobacz DNA na własne oczy”, gdzie uczniowie mogli wykonać izolację materiału genetycznego z owoców i śliny.

Za pomoc i opiekę nad młodzieżą podczas wyjazdu dziękuję paniom: Katarzynie Pietras – wychowawczyni klasy 1A oraz Grażynie Flis – nauczycielce fizyki w klasie 3 A.

Marzena Hys-Mazur; foto: archiwum LO