LO. „Bieg Partyzantów” po raz XI

W środę 14 czerwca 2022 grupa 6 uczniów I LO wraz z nauczycielami uczciła 79 rocznicę Bitwy Partyzanckiej na Porytowym Wzgórzu w Lasach Janowskich wspólnym biegiem do pomnika, gdzie razem z Panią Dyrektor Wiesławą Dyjach oraz przedstawicielami Samorządu Uczniowskiego złożyliśmy kwiaty upamiętniające patronów naszej szkoły. Cieszymy się, że dołączył do nas również pan Mieczysław Żurawski, który reprezentował Stalowowolski Klub Biegacza.

Wyruszyliśmy o godzinie 9:00, z janowskiego rynku,  ulicą Wesołą, potem Świerdzową, Turystyczną i Bohaterów Porytowego Wzgórza, a następnie tzw. Drogą Kiszczańską przez las. Pogoda była do biegania idealna, bez upałów i słońca, a nawet z niewielką kurtyną wodną w postaci przelotnego deszczu. Trasę biegu przebiegliśmy w 1 godzinę i 19 minut, był to zdecydowanie najszybszy bieg.

O nasze bezpieczeństwo zadbali policjanci, którzy eskortowali naszą grupę biegową na drodze asfaltowej, za co bardzo serdecznie dziękujemy. Dziękujemy też Dyrekcji Zakładu Obsługi Szkół i Przedszkoli za udostępnienie nam autokaru, którym wróciliśmy do szkoły. O zdjęcia z całego wydarzenia zadbał Sebastian Żołynia, za co też jesteśmy wdzięczni. Dodatkowo na uwagę zasługuje fakt, że bieg zrealizowano przy udziale środków finansowych z budżetu Starostwa Powiatowego w Janowie Lubelskim w ramach zadania publicznego pn.  wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej.

Gratulujemy wszystkim  uczniom biorącym udział w biegu i mamy nadzieję, że udało nam się zarazić  Was biegową pasją. Następny bieg już za rok! 

Organizatorzy; foto: Sebastian Żołynia