XXII edycja turnieju „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”

Wreszcie doczekaliśmy się wznowienia rozgrywek piłki nożnej turnieju Tymbarka i od razu odnieśliśmy spore sukcesy. Na etapie powiatowym wszystkie drużyny dziewcząt (U8, U10, U12) z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Modliborzycach zajęły I miejsca i awansowały do finału wojewódzkiego. Wśród chłopców I miejsce w powiecie zajęli chłopcy w kategorii U8, III miejsce chłopcy w kategorii U10. Nie udało się awansować chłopcom w kategorii U12, którzy zakończyli rozgrywki na etapie gminnym.

Finał Województwa Lubelskiego odbył się w Międzyrzecu Podlaskim w dniach 30 – 31 maja 2022r. Najpierw do gry przystąpili najmłodsi uczestnicy w kategorii U8 oraz dziewczęta U12. Mecze były bardzo emocjonujące i i pełne ciekawych akcji. Padło sporo bramek z naszej strony ale ostatecznie nie udało się awansować do finału rozgrywek. Najbliżej osiągnięcia sukcesu były dziewczęta U12, które wygrały dwa mecze w grupie i uległy koleżankom z KKP Unia Lublin, które później wygrały cały turniej.

Drugiego dnia rozgrywek dziewczętom w kategorii U10, mimo zaciętej walki również nie udało się awansować do finału rozgrywek. Wszyscy jednak wrócili do domu z uśmiechem na twarzy i z drobnymi prezentami od organizatora rozgrywek.

Cieszy fakt, że dzieci chcą trenować i że dziewczęta z PSP w Modliborzycach są najlepsze w grze w piłkę nożną w Powiecie Janowskim. Jeżeli będziemy regularnie trenować, to w przyszłości mamy szansę odnieść sukces.

Trener drużyn – Tomasz Nalepa