Zmiany nowotworowe… Bezpłatne badania profilaktyczne w NZOZ „Zdrowie”

W trosce o Państwa zdrowie – w celu wczesnego wykrycia zmian nowotworowych, Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej „Zdrowie” s.c. w Janowie Lubelskim zaprasza na bezpłatne badania profilaktyczne.

1. „Program badań przesiewowych raka jelita grubego”, wznowiony przez NFZ jako kontynuacja programów Ministerstwa Zdrowia, realizowany w przychodni od 1. grudnia 2022 r. W ramach programu, wykonywane są badania kolonoskopowe z konsultacją lekarza specjalisty. Badanie ma na celu wykrycie, zbadanie i usunięcie wczesnych zmian, które mogą być przyczyną zmian nowotworowych. Do profilaktycznej kolonoskopii kwalifikują się osoby bez objawów klinicznych, sugerujących nowotwór jelita grubego, oraz osoby, które nie miały wykonanej kolonoskopii w przeciągu ostatnich 10 lat oraz spełniają kryterium wiekowe: 50-65 lat i 40-49 lat – jeśli ich krewny pierwszego stopnia miał rozpoznany nowotwór jelita grubego. Badania są bezpłatne i nie wymagają skierowania. Kontakt pod numerem telefonu 603 726 655.

2. Program profilaktyki chorób układu krążenia (CHUK) kierowany jest do osób w wieku od 35. do 65. roku życia, które są zadeklarowane do lekarza rodzinnego w „Zdrowiu”, są obciążone czynnikami ryzyka (palenie tytoniu, nadciśnienie tętnicze krwi, zaburzenia gospodarki lipidowej, niska aktywność ruchowa, nadwaga i otyłość, upośledzona tolerancja glukozy, nadmierny stres, nieracjonalne odżywianie się, wiek), u których nie została dotychczas rozpoznana choroba układu krążenia i które w okresie ostatnich 5 lat nie korzystały ze świadczeń, udzielanych w ramach programu profilaktyki chorób układu krążenia także u innych świadczeniodawców. Program pozwala określić ryzyko wystąpienia zawału serca i udaru mózgu w okresie najbliższych 10 lat.

3. „Program profilaktyki nowotworów skóry w Polsce Wschodniej”. Adresatami programu są osoby w wieku 50-64 lat, 65 plus, które są aktywne zawodowo, i osoby w wieku 15-49 lat, u których lekarz stwierdził niepokojące zmiany skórne. Celem programu jest wczesne wykrywanie raka skóry, w tym czerniaka.

4. Profilaktyka POChP (Przewlekła Obturacyjna Choroba Płuc). Program dedykowany jest osobom powyżej 18 roku życia, palącym papierosy lub inne wyroby tytoniowe, zwłaszcza osobom w średnim wieku (40 – 65 lat), które nie miały w ramach programu profilaktyki POChP wykonanych badań spirometrycznych w ciągu ostatnich 36 miesięcy oraz nie zdiagnozowano u nich przewlekłej obturacyjnej choroby płuc, przewlekłego zapalenia oskrzeli lub rozedmy. Celem programu jest wczesne wykrywanie POChP i innych chorób odtytoniowych oraz poprawa dostępności do specjalistycznego leczenia chorób płuc i uzależnienia od tytoniu.

5. Profilaktyka raka szyjki macicy. Program przeznaczony jest dla kobiet w wieku od 25. do 59. lat, które w ciągu ostatnich 3 lat nie miały wykonywanego przesiewowego badania cytologicznego. Celem programu jest wczesne wykrycie zmian przednowotworowych i nowotworowych.

6. Pakiet nieodpłatnych badań – „Profilaktyka 40 PLUS” to program badań profilaktycznych dla Polaków od 40. roku życia. Program będzie realizowany do końca 2023 r. „Profilaktyka 40 PLUS” to jeden z elementów programu odbudowy zdrowia Polaków po pandemii. Program przygotowało Ministerstwo Zdrowia. Z pakietu bezpłatnych badań diagnostycznych może skorzystać każdy Polak, który w danym roku kończy 40 lat.

Więcej informacji na temat programów można uzyskać osobiście w rejestracji przychodni lub pod numerem telefonu 15 872 30 99.

Szanowni Państwo. Przed nami Święta Bożego Narodzenia. Z tej okazji, życzymy Wam prawdziwie rodzinnych chwil, wypełnionych miłością, spokojem i radością z bycia razem. Życzymy zdrowia, pogody ducha, odpoczynku i Nowego Roku, spełniającego marzenia, pełnego optymizmu, wiary i pomyślności.

Zarząd i pracownicy NZOZ „Zdrowie” w Janowie Lubelskim