Znamy już finalistów kolejnej edycji Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego na szczeblu powiatowym

Dnia 19.04.2023 r. w janowskim Ośrodku Szkolenia Kierowców „Auto kolor” odbyły się eliminacje powiatowe w Ogólnopolskim Młodzieżowym Turnieju Motoryzacyjnym, zorganizowanym przez tutejszą Komendę Powiatową Policji oraz Powiat Janowski.

Do udziału w zmaganiach zgłosiły się cztery trzyosobowe drużyny ze szkół ponadpodstawowych z terenu naszego powiatu: I Liceum Ogólnokształcące im. Bohaterów Porytowego Wzgórza w Janowie Lubelskim, Zespół Szkół Technicznych i Zespół Szkół im. Wincetego Witosa – także z Janowa oraz Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Potoczku.

Podczas turnieju uczestnicy mieli możliwość wykazać się znajomością przepisów o ruchu drogowym i wiedzą motoryzacyjną. Turniej składał się z etapu teoretycznego  i praktycznego. W części teoretycznej uczestnicy rozwiązywali testy z historii motoryzacji oraz z wiedzy i skrzyżowań, a w części praktycznej było przygotowanie pojazdu do jazdy i jazda samochodem po torze z tzw. „piłeczką stewarta”.

Po zaciętych zmaganiach, które trwały całe przedpołudnie, wyniki przedstawiają się następująco:

• I miejsce: I Liceum Ogólnokształcące im. Bohaterów Porytowego Wzgórza w Janowie Lubelskim;
  • II miejsce: Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Potoczku;
  • III miejsce: Zespół Szkół im. Wincetego Witosa w Janowie Lubelskim.

Wszyscy uczestnicy otrzymali puchary, atrakcyjne nagrody rzeczowe oraz dyplomy, a wręczali je: Starosta Janowski – Artur Pizoń, Józef Łupina oraz przedstawiciele „Auto Kolor” i „Raptor Gym”.

Drużyna, która zajęła I miejsce weźmie udział w kolejnym – wojewódzkim – etapie Turnieju.

Serdeczne podziękowania należą się OSK „Auto kolor”, siłowni „Raptor Gym”, panu Józefowi Łupinie, nauczycielom za przygotowanie drużyn oraz wszystkim uczestnikom za udział. Laureatom gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnym etapie Turnieju!

Tekst: Kamila Strykowska-Momot

Foto: Anna Sosnówka; OSK „Auto Kolor”