Zoom Natury najlepszym produktem turystycznym województwa lubelskiego 2021 roku!

Dziesiątego listopada br. odbyła się Lubelska Gala Turystyki, organizowana przez Lubelską Regionalną Organizację Turystyczną.

XI edycja wydarzenia odbyła się w Centrum Spotkania Kultur.

To bez wątpienia najważniejsze tego typu wydarzenie w województwie lubelskim, corocznie obchodzone z okazji Światowego Dnia Turystyki. Tegoroczną imprezę uświetnili swoją obecnością m.in. Wicemarszałek Województwa Lubelskiego Michał Mulawa, Członek Zarządu Województwa Lubelskiego Zdzisław Szwed, Dyrektor Kancelarii Marszałka Województwa Lubelskiego Katarzyna Janiszewska oraz Dyrektor Departamentu Promocji, Sportu i Turystyki UMWL Artur Domański.

Gala była okazją do podsumowania działalności Lubelskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej. O dokonaniach Stowarzyszenia w ostatnich dwóch latach opowiedziała Dyrektor LROT Dorota Lachowska oraz Prezes LROT Paweł Wójcik.

„Markowy produkt w markowej destynacji. Dobre praktyki w zarządzaniu marką w turystyce” to temat wystąpienia Adama Mikołajczyka z Fundacji Best Place – Europejski Instytut Marketingu Miejsc. Miłym dla ucha artystycznym akcentem był występy.

Najważniejszą częścią Gali było ogłoszenie wyników Konkursu na Najlepszy Produkt Turystyczny Województwa Lubelskiego 2021. Kapituła Konkursowa, złożona ze specjalistów z dziedziny turystyki oraz przedstawicieli mediów regionalnych i ogólnopolskich, opiniowała nadesłane zgłoszenia, zgodnie z regulaminem konkursu „Najlepszy produkt turystyczny województwa lubelskiego 2021 roku”. Kapituła oceniła aplikacje pod względem formalnym i merytorycznym. Spośród wszystkich zgłoszeń, wybrała trzy najbardziej atrakcyjne, nowatorskie i przyjazne dla turystów produkty turystyczne. Oto one:

I miejsce: Zoom Natury w Janowie Lubelskim;

II miejsce: Pensjonat „Uroczysko Zaborek” w Kolonii Janów Podlaski;

III miejsce: Muzeum Czynu Bojowego Kleeberczyków w Woli Gułowskiej.

Nagroda Internautów trafiła do Roztoczańskiego Muzeum PRL w Zamościu.

Wyróżnienia otrzymali:

– Nocne Zwiedzanie Kazimierza – Przewodnik Kazimierz Dolny;

– ZOO Zamość – „Ogród Zoologiczny im. Stefana Milera”

– Rekonstrukcja Bitew pod Tomaszowem Lubelskim;

– Miejscowość Siedliska w Gminie Lubycza Królewska;

– Park Żywiołów Archipelag Roztocze w miejscowości Budy.

Park Rekreacji Zoom Natury spośród 33 zgłoszonych produktów turystycznych z województwa lubelskiego zdobył… I miejsce! Jesteśmy dumni, szczęśliwi, to dla nas ogromny zaszczyt, tym bardziej, że laureaci trzech pierwszych miejsc (czyli MY) w konkursie na „Najlepszy Produkt Turystyczny Województwa Lubelskiego 2021” otrzymali rekomendację LROT do etapu ogólnopolskiego konkursu „Najlepszy Produkt Turystyczny – Certyfikat Polskiej Organizacji Turystycznej”, który przeprowadzi Polska Organizacja Turystyczna.

Patronat honorowy: Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski, Prezydent Miasta Lublin Krzysztof Żuk, Prezes Polskiej Organizacji Turystycznej Rafał Szlachta.

Patronat medialny: TVP 3 Lublin, Radio Lublin, Kurier Lubelski, waszaturystyka.pl

Monika Niedziałek – Animator Laboratoriów Wiedzy w Zoomie Natury; foto: nadesłano