23 wernisaż wystawy w Galerii Muzealnej przy Muzeum Fotografii w Janowie Lubelskim

          Kolejny, 23 wernisaż wystawy w Galerii Muzealnej przy Muzeum Fotografii w Janowie Lubelskim za nami. W piątek 3 lipca Dariusz Kwiatkowski prezentował swoją, troszkę retrospektywną wystawę „Zatrzymane”. Bardzo dobre, przemyślane zdjęcia na pograniczu malarstwa, makrofotografii i eksperymentu. Dziękujemy Twórcy i przybyłym Gościom.

        Witaliśmy Prezesa Okręgu Roztoczańsko – Podkarpackiego Polskiego Związku Fotografów Przyrody Wiesława Lipca (dziękuję za piękny album „Puszcza Solska”), Prezesa Zamoyskiego Towarzystwa Fotograficznego Waldemara Siatkę, reprezentantów środowiska stalowowolskiego fotografów i artystów ( kol. Iwonka Pityńska i Mirek Iskra) oraz zaprzyjaźnionego kol. Stanisława Kliszcz z Krasnostawskiego Domu Kultury. Kilkanaście osób z Janowa i okolic to skromna ale jakże wartościowa delegacja. Może następne wystawy przyciągną większą ilość uczestników.

       Kolejną, niezwykle wartościową wystawę otworzymy 7 sierpnia. To „Obraz Światła” Sylwester Hawryła z Włodawy – fotografia klasyczna bromowo-srebrowa – powrót do początków historii fotografii. Krótka relacja fotograficzna z wernisażu „Zatrzymane”.

        Dziękuję Bankowi Spółdzielczemu, firmie Max Elektro – przybyłym. Atrakcją wieczoru był również pokaz ostatniego nabytku dla Muzeum Fotografii – ponad stu letniej Afghan Box Camery – chyba jedynego takiego eksponatu w Polsce. A co to jest ? Zapraszam do muzeum.

Antoni Florczak