Budowa nowej strażnicy KP PSP z rocznym wyprzedzeniem

Nie w 2024 roku, a w następnym… O rok przyspieszono budowę strażnicy Komendy Powiatowej PSP w Janowie Lubelskim. Pierwotnie, inwestycja miała się rozpocząć za dwa lata, teraz – rozpocznie się wiosną następnego roku. I dobrze, ponieważ z każdym rokiem wzrasta ryzyko przekroczenia założonych wydatków.

Prace rozpoczną się od przetargu, a po jego rozstrzygnięciu – od palowania fundamentów za kwotę miliona zł. Fundamenty muszą być solidne i głębokie. – Chodzi o ty, by duże dociążenia przenieść na głębsze wytrzymalsze warstwy gruntu – mówią fachowcy.

W roku 2024 – zgodnie z harmonogramem, na kolejne etapy budowy wpłynie z rządowych pieniędzy ponad 3,2 mln zł. Zakończenie inwestycji zaplanowano na rok 2025 – to wtedy zostanie wykonana i opłacona reszta zadań z przyznanej puli 28,5 mln zł.

Największa kwotowo inwestycja na terenie powiatu janowskiego jest finansowana z budżetu państwa. Za przebieg zadania odpowiada Komenda Powiatowa PSP w Janowie Lubelskim, która przez lata wyrobiła sobie markę nie tylko na szczeblu lokalnym, ale i regionalnym. – Przeżyło się już tyle różnego rodzaju inwestycji, a to kolejne wyzwanie, jedno z wielu. Damy radę – mówi ze spokojem Komendant Pazdrak.

Alina Boś; foto: archiwum KP PSP