Dwuspadowy dach, elewacja w kolorze ecru… Nowy wygląd budynku Zarządu Dróg Powiatowych

Nowy dach i nowa elewacja… Ciepło, czysto i nie przecieka… Nową „szatę graficzną” zyskał budynek Zarządu Dróg Powiatowych w Janowie Lubelskim. Pora była najwyższa. Gmach z 1967 roku (pierwotnie, baza Powiatowego Zarządu Dróg Lokalnych z ówczesnym archiwum komunikacji), od lat szpecił swoim wyglądem niczym szpital, który teraz jest jak nowy. Obie inwestycje wpisują się w cykl prac remontowo – adaptacyjnych jednostek organizacyjnych, prowadzonych jest Powiat Janowski.

Prace remontowe rozpoczęły się w czerwcu i choć pandemia nie zwiększyła kosztów zadania, to swoje zrobiła pogoda. Intensywne deszcze i ulewy wydłużyły roboty budowlane do końca września. Całkowita wartość inwestycji to kwota prawie 200 tys. zł. Pieniądze pochodzą z budżetu Powiatu Janowskiego. Zadanie wykonała janowska firma Andrzeja Łacko „Usługi Remontowo – Budowlane”.

Budynek, ocieplony kilka lat temu, zmienił się nie do poznania. W ramach zadania, wykonano dwuspadowy dach z blachy trapezowej oraz elewację w kolorze ecru. Pojawiły się nowe schody wejściowe, nowe orynnowanie i bariery śniegowe, a nawet „stopnie kominiarskie”. Rusztowania i roboty nie zakłóciły pracy ani Zarządu Dróg Powiatowych ani Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie czy Powiatowego Zespołu ds. Orzekania o Niepełnosprawności – dwóch placówek, które zmieniły swoją siedzibę we wrześniu 2018 roku.

– Przed nami, budowa ogrodzenia z bramą na pilota, wymiana kotłowni węglowej na gazową oraz monitoring… Wszytko w swoim czasie – zapowiada Witold Kuźnicki – Dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych.

Obiekt oficjalnie oddano do użytku 19. października 2021 roku.

Alina Boś; foto: Grzegorz Rachwał – Kierownik Wydziału Inwestycji i Nadzoru w ZDP