stareLO

Dziękujemy, Panie Redaktorze…, czyli spotkanie uczniów klasy IIBp z absolwentem LO Igorem Skrzypkiem

Najlepszym wsparciem dla uczących się jest niewątpliwie doświadczenie tych, którzy już tę drogę przeszli. Dlatego właśnie spotkania z absolwentami szkoły należą do tych wyjątkowych, które wspominamy najmilej. Piętnastego lutego 2021r. podczas zdalnej lekcji języka polskiego mieliśmy przyjemność gościć absolwenta naszej szkoły – Igora Skrzypka. Były uczeń – obecnie pracujący jako dziennikarz radiowy, odkrył nam tajniki swojego zawodu. W lekcji brała udział również Dyrektor szkoły – Wiesława Dyjach, która powitała absolwenta, gratulując sukcesu w rozwoju zawodowym. Elementem zaskoczenia była również wizyta pani Marii Krzosek, dawnej wychowawczyni Igora.

Wybór zawodu, przygotowanie do matury z j. polskiego oraz sekret 100% wyniku z rozszerzenia na maturze to tylko niektóre z tematów rozmowy. Podczas spotkania, mogliśmy zapytać o szczegóły pracy dziennikarza, a także porozmawiać o jej kulisach. Oprócz „suchych” informacji, Igor podzielił się z nami radami i uwagami, dotyczącymi wyborów życiowych. Wśród nich, szczególne miejsce zajęły wspomnienia z lat nauki w Liceum Ogólnokształcącym im. Bohaterów Porytowego Wzgórza w Janowie Lubelskim. Nasz gość, tak jak my, był uczniem klasy humanistycznej, co stanowiło między nami płaszczyznę porozumienia. Najbardziej zapamiętamy wypowiedź, w której Igor mówił o tym, iż najlepszym wyjściem jest wybór zgodny z naszymi pasjami, zainteresowaniami oraz umiejętnościami. Bardzo ważne jest także i to, by swoją pracę wykonywać rzetelnie i uczciwie, starając się być w niej jak najlepszym. Stwierdzenie, iż dobry wybór zawodu sprawi, że nie będziemy czuli ciężaru codziennych obowiązków poparła również nasza polonistka Dorota Rachwalska-Kata.

Spotkanie z absolwentem przebiegało w bardzo miłej, przyjaznej atmosferze oraz zachęciło nas do wykonywania zawodu, związanego z kierunkiem kształcenia. Próbką dziennikarskiego talentu jest ten oto artykuł, który napisaliśmy wspólnie na lekcji języka polskiego.

Dziękujemy, Panie Redaktorze!

Klasa IIBp, grupa humanistyczna; foto: archiwum LO